Vodafone Arena

beşiktaşın stadı

Çatı sonlandı, çimler serildi şimdi sıra açılış için son kalan ufak ayrıntıların bitirilmesine geldi. Stadımız artık açılış için gün sayıyor.

vodafone-arena-son-durum-subat-2016

2016 yılı şubat ortalarında göründüğü itibari ile stadımız Vodafone Arena’nın çatı membran kaplamasının 7 de 1 inin montajı tamamlanmış durumda. Bir yandan da çim saha öncesi drenaj çalışmaları sürüyor. Bütün bu faaliyetlerin yanında, kapalı alanlardaki imalat ve montajlar devam ediyor.

vodafone-arena-saha-icerisinden-gorunus

Bu görüntülerden yola çıkarak, camia içerisinde genel kanaatin açılış tarihi olarak, stadyumun iki aylık bir süre zarfında faaliyete geçebileceği konuşuluyor. Yani nisan veya mayıs ayında Vodafone Arena maç oynamaya müsait bir hale gelebilir.

vodafone-arena-1903

Yapımı süren Vodafone Arena ile ilgili en büyük soru işareti açılış tarihi. Bu konuyla ilgili resmi olmayan en son bilgi 29 Ekim 2015.

Bugün 25 Temmuz 2015 yani 3 ay gibi bir süre var açılışa. Stadın durumuna baktığımızda Vodafone Arena’da çalışan işçilerin özellikle çatının kaldırılması için yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu görüyoruz. Bir yandan özellikle loca bölümlerinin ince işleri devam ediyor.

Bütün bunlar sonuçlandırıldığında stadın çiminin serilmesine geçilecek. Çiminde bir süre bekletilmesi olgunlaşması için süreye ihtiyaç duyulacak.

Ligin başlam tarihi 14 Ağustos ve ligde ilk yarının son maçı 27 Aralık’ta oynanacak. 29 Ekim iyimser tarih diyenler için ikinci alternatif ise stadın 2016 Ocak ayında başlayacak olan 2. yarıya yetiştirilmesi. Eğer ikinci yarıya yetişmesi planlanırda önümüzde 5 ay gibi bir süre ve bu süre stadın bitirilmesi için yeterli gibi duruyor.

Şuda bir gerçekki ne kadar erken stadımıza geçersek galibiyet yüzdemiz de o kadar artar. Çünkü o stad senin bu stad benim gezen takımımız yol kat ederken oldukça yoruluyor. Yeni yuvamızı büyük özlemle bekliyoruz.

Ziyaretçi Yorumları
 1. 13bobo dedi ki:

  şu manzaraya bak be heyt be geliyoruz! Savulun bre renkliler.

 2. Anonim dedi ki:

  Stad için her kafadan biseswar, biri diyor 45 bin öteki 46 bin diyor bir kaçıda 42 bin. Kimsede çıkıp resmi olarak açıklama yapıp vodafone arena kapasitemiz bu kadardır demiyor arkadaş ya.

 3. kartal yürek dedi ki:

  Stad 44bin civarında olacak. Resmi açıklama ay sonuna doğru yapılır. Takma bu kadar anonim kardeş.

  1. Charlotte dedi ki:

   Yes, thanks from my wife and I too! We’ll be there in Ocetobr. If you ever need info on good places to eat in Toronto, just hop on the TA Toronto forum and we’ll be more than happy to oblige you!

Yorum Yaz
1903.web.tr Sporticos - Futbol İnfografikleri partneridir.
Copyright ©2016 - Her hakkı saklıdır. SiteMap | Rss | 1903 Beşiktaş Haberleri