Quaresma Her Geçen Gün Değer Kazanıyor

Portekiz milli takımının yıldızlarından Beşiktaş’ın süper kanat oyuncusu Ricardo Quaresma (Q17) Euro 2016 şampiyonası öncesinde milli forma altında oynanan hazırlık maçlarında göz doldurdu.

Kendisine yöneltilen Beşiktaş ilgili her soruya, mutluyum ve siyah beyazlı forma altında kariyerime devam etmek istiyorum, cevabını veren yıldız oyuncu Quaresma’nın gelen cazip teklifler karşısında sergileyeceği tutum merak konusu oldu.

Beşiktaş’la 2017 yılına kadar sözleşmesi bulunan Quaresma’ya kendi ülkesinden gelen tekliflerin yanında Qatar ve Çin kulüplerinin de ilgilerinin bulunduğu gelen haberler arasında.

Ailesi ile birlikte İstanbul’da mutlu bir hayat süren Ricardo’nun, 33 yaşında yeni bir maceraya atılabilmesi için gelebilecek teklifin oldukça cazip olması gerekiyor.

Oyuncuya önerilebilecek yıllık 4 milyon Euro civarındaki bir teklifin, Beşiktaş’ta kazandığının 3 katı bir ücrete karşılık gelmesi, oyuncuyu kariyerinin son dönemleri olması sebebi ile ciddi olarak düşünmeye sevk edebilir.

Tabii ki oyuncuya bu teklifi getirecek olan Çin ya da Qatar kulüplerinin bonservisi konusunda da pazarlıkları 10 milyon Euro’nun üzerinde rakamlarla başlatması gerekecek. Bu rakamın altında tekliflere yönetimin sıcak bakmayacağı ve oyuncuyu şampiyonlar ligi müsabakalarıda düşünülerek kadrosunda bulundurmak isteyeceği düşünülüyor.

quaresma-portekiz

Yüksek bonservis bedelli şartlar oluşursa, hem Quaresma hem de Beşiktaş yönetimi sıcak bakmadıkları veda ihtimalini tekrar gözden geçirebilirler.

Zaten başkanımız Fikret Orman değerini bulduktan sonra vazgeçemeyeceğimiz oyuncumuz yok söylemini her fırsatta dillendiriyor. Başkanımızın bu transfer stratejisi camia tarafından takdirle karşılanıyor. Artık al, al ve bir daha al dönemi kapandı. Artık al, parlat ve sat döneminde olduğumuz bir gerçek.

Bu tip transferlerden gelmesi muhtemel astronomik rakamlar Beşiktaş’ın takviye yapmayı düşündüğü mevkiilerdeki transfer hamlelerini hızlandıracaktır.

Etiketler:

08 Haziran 2016
/ /

Ziyaretçi Yorumları
 1. adam dedi ki:

  o bir efsane zaten, dünyadan bi haber yerli medyamız yeni tanıyor sadece

 2. Anonim dedi ki:

  Seviyoruz seni ricardo…

 3. Anonim dedi ki:

  Golu kim atti

  1. Marlie dedi ki:

   I told my grtaemonhdr how you helped. She said, “bake them a cake!”

Yorum Yaz
1903.web.tr Sporticos - Futbol İnfografikleri partneridir.
Copyright ©2016 - Her hakkı saklıdır. SiteMap | Rss | 1903 Beşiktaş Haberleri