Derbi Maçı Dokuz Puan – Sarven Tavukçu

Dün sergilenen futbol ile takımımız tekrar bize bu ligin üzerinde bir ekip olduğunu hatırlattı. Öncelikle bu mutlu günde hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Liderliği sürdürmemizde en büyük pay sahibi Şenol Hocamızıda gönülden selamlıyorum.

bjk-taraftar

Maça geçecek olursak, daha ilk yarının ilk dakikalarından itibaren rakipten üstün bir görüntü çizdik. Kendi sahamıza gelmelerine izin vermeden baskılı futbolla onların yarı alanına oyunu yığmayı başardık. Kendi ataklarımızda çok üst düzey olmasada oyunun hakimi bir görüntü sergileyerek ikinci yarı için oldukça umutlu bir şekilde ilk devreyi tamamladık.

Maçın ikinci yarısında beklemediğimiz bir hatayla golü kalemizde gördük. Tüm taraftarın eski Galatasaray derbilerini aklından geçirmeye başladığı dakikalarda Gomez ilaç gibi bir golle takıma tekrar umut verdi.

Gereken mesaj artık yerine ulaşmıştı. Beşiktaş bu sefer hak ettiği zafere ulaşmak istiyordu. Belkide alınacak galibiyet rakibin mücadelenin dışına itilmesi, şampiyonluk yarışının dışında kalması olacaktı.

Beklenen oldu ve oyuna sonradan giren Gökhan Töre öyle bir gelişine ters vuruş yaptı ki taraftarımızın maç boyunca hayranlıkla izlediği Muslera’nın yapabileceği pek fazla bir şey yoktu. O da çaresizce filelere giden topa son hamlesini yapmaya çalıştı.

Mario Gomez ve Töre haricinde Sosa ve Köybaşı bugün oldukça iyi mücadele ettiler. Akıl dolu oyunuyla Oğuzhan’da oyunun içerisinde hep dik durdu. Tek tek oyuncuları ayırmadan söylemek gerekirse bugün bu galibiyeti takım olarak oynadığımız güzel futbolla hakettik ve kazandık.

Sarven Tavukçu Yazdı…

Etiketler:

15 Aralık 2015
/ / /

Ziyaretçi Yorumları
  1. cicinyo dedi ki:

    vay be sonunda yendik be. kaç sene oldu abicim ya. yenildiğimiz çoğu maçta hep iyi oynayan taraf bizdik ama adamlar bir şekilde hakem kararlarıyla falan sonucu lehlerine çevirmeyi başarıyorlardı. ama artık kalite olarak o kadar önlerine geçtikki resmen cimboma sahayı dar ettik dünkü maçta.

    1. Sonny dedi ki:

      Es gibt die Hoffung das man irgendwann Immun gegen Mücke Stiche wird, bei mir tuts sich fast gar nichts mehr. 😉 Das war früher ganz ans3&dr#82e0;

Yorum Yaz
1903.web.tr Sporticos - Futbol İnfografikleri partneridir.
Copyright ©2016 - Her hakkı saklıdır. SiteMap | Rss | 1903 Beşiktaş Haberleri