Atiba + Töre = 100 Milyon TL

Beşiktaş’ın bugünlerde eski hocası Slaven Bilic ile transfer gündemi oldukça yoğun. Bilic en önemli oyuncularımıza birer birer teklif sunmaya devam ediyor.

Öncelikli olarak Gökhan Töre için teklif yapan West Ham United, şimdi de Beşiktaş’ın şampiyonluktaki en önemli oyuncusu Atiba’yı transfer etmek için harekete geçti.

#Atiba Hutchinson

Beşiktaş’tan Atiba ve Gökhan Töre ikilisini isteyen West Ham kulübü bu transferler için 30 milyon Euro seviyelerine kadar çıkmış durumda. Bu rakam Türk Lirası olarak yaklaşık 100 milyon TL civarlarında.

Vodafone Arena Stadyumu inşaat bedelinin üçte biri fiyatına iki oyuncusunu gözden çıkartmak konusunda kararsız kalan yönetim, Töre’nin gitmesine olumlu rapor veren Şenol Güneş’le Atiba Hutchinson transferi konusunu tam olarak karara bağlayabilmiş değil.

Gökhan Töre’nin mevkiisinde elinde transfer edebileceği oyuncular listesi bulunduran kulübümüz, hiç bir oyuncu almasa bile yedek kanat oyuncularının kaliteli isimler olması sebebiyle Töre’yi istediği rakamlar verilirse rahatlıkla gönderebilir, fakat aynı rahatlığı Atiba Hutchinson’ın gönderilmesi konusunda karara bağlamak pek kolay değil.

gokhan-tore-7

Çünkü Beşiktaş oyuncunun alternatifini bulmakta oldukça zorlanacak. Beşiktaş istediği transferi gerçekleştiremez ise Necip ve Veli’nin Atiba’nın yerinde oynayabilecek kadar kalitede olmaması. Tolgay Arslan’ın ise Atiba’dan çok Oğuzhan tarzında bir oyuncu olması yönetimi karar vermekte oldukça zorluyor.

Atiba artık 33 yaşında, bu yaştaki bir oyuncuya gelebilecek 10 milyon Euro’luk teklif oldukça iyi bir bedel. Buraya kadar kağıt üzerinde herşey çok anlaşılır. Fakat Beşiktaş taraftarı yönetimin bu oyuncuyu elden çıkartmasının çok mantıklı olmadığını düşünüyor. Özellikle de Şampiyonla Ligi düşünüldüğünde Beşiktaş’ın o mevkii seviyesinde bir oyuncuyu transfer edebilmesi, bu transferin başarılı olabilmesi çok kolay değil.

Oyuncunun yaşı ilerlemiş olsa bile performansı oldukça iyi seviyede. Galatasaray Melo’yu gönderdikten sonra oldukça zor günler geçirdi. Aynı pozisyonda yerine oturmuş, takıma alışmış, mükemmel bir sezon geçirmiş Atiba’nın Beşiktaş’tan ayrılması da kimi çevrelere göre aynı Melo’nun Galatasaray’dan ayrılması olayında olduğu gibi Beşiktaş’a çok önemli zararlar vereceği düşünülüyor.

Yine de West Ham kulübü çok ısrarcı davranır ve fiyatı yukarılara çekmeye devam ederse, Töre zaten hazır Atiba’nın da bir gidebilir rakamı var elbette.

Etiketler:

31 Mayıs 2016
/ /

Ziyaretçi Yorumları
  1. haberci dedi ki:

    Atiba kalsın gitsin töre. Transfer yapalım ona göre.

Yorum Yaz
1903.web.tr Sporticos - Futbol İnfografikleri partneridir.
Copyright ©2016 - Her hakkı saklıdır. SiteMap | Rss | 1903 Beşiktaş Haberleri